empty alt

Распоред за следење на МотоГП Америка 2024

empty alt

Интервју со Борче Серафимовски, претседател на МАМ

empty alt

13.04.2024: Показна вежба за справување со сообраќајни незгоди и прва помош

Chopper Club Macedonia - Winter party

Chopper Club Macedonia - Winter party 2024
Chopper Club Macedonia - Winter party 2024
Chopper Club Macedonia - Winter party 2024
Chopper Club Macedonia - Winter party 2024


MK BEARS - WINTER PARTY

MK BEARS - WINTER PARTY
MK BEARS - WINTER PARTY
MK BEARS - WINTER PARTY
MK BEARS - WINTER PARTY


МФСМ - Доделување на награди за 2023

МФСМ - Доделување на награди за 2023
МФСМ - Доделување на награди за 2023
МФСМ - Доделување на награди за 2023
МФСМ - Доделување на награди за 2023

Следни настани

10 Мај
7 Јун
Bears Moto Rock Fest
07.06.2024 - 08.06.2024
14 Јун
MOTO FEST 2024
14.06.2024 - 16.06.2024
28 Јун
Run to the sun 2024
28.06.2024 - 30.06.2024
5 Јул
Moto Fest Prespa '24
05.07.2024 - 07.07.2024
5 Јул

Новости

empty alt

13.04.2024: Показна вежба за справување со сообраќајни незгоди и прва помош

Мото Клубот Guardian Angels MC во соработка со Општински Црвен Крст – Гази Баба, Општината Гази...
empty alt

МотоГП се продава за 4 милијарди евра

Дали МотоГП ќе ги добие истите сопственици како и Ф1?
empty alt

Прв поглед: Triumph Daytona 660 2024

Триумф го заврши производството на Daytona 675 во 2017 година. Сè од тогаш, повиците за повторно...
empty alt

Ќе се формира „Мото Асоцијација на Македонија на МК клубови“

Во Свети Николе во клубските простории на Мото клуб Свети Николе МЦЦ на ден 21.11.2023 година се...
empty alt

Мото собир: MK Cross Bearers - Veles 2024

Мото клубот Cross Bearers од Велес е првиот клуб кој навремено го најави својот собир за 2024...
empty alt

Мото рели Македонија - Независност 2023

Пристигнаа првите информации од МФМ за годинешното 32-ро по ред мото рели Македонија - Независност 2023.
empty alt

Moto Group Presents: Triumph Motorcycles Open Day

Со огромно задоволство и ентузијазам, Triumph Motorcycles, светски познатата британска марка за...

Мотоспорт

empty alt

Распоред за следење на МотоГП Америка 2024

Викендов се вози третата трка во МотоГП шампионатот за ГН на Америка на патеката „Circuit Of The...
empty alt

Распоред за следење на МотоГП Португалија 2024

Викендов се вози втората трка во МотоГП шампионатот за ГН на Португалија. 
empty alt

Андреа Ианоне: Престанав да следам MotoGP, се фокусирав на WSBK

Враќањето на Андреа Ианоне во трките на светскиот шампионат не беше ништо помалку од брилијантно,...
empty alt

Хорхе Мартин е првиот победник во 2024

Хорхе Мартин (Prima Pramac Ducati) ја освои првата Спринт победа во сезоната, освојувајќи ги и...
empty alt

„Ендуро Тим Водно - Скопје“ ја одржа презентацијата на возачите и мотоциклите за сезоната 2024

Во сезоната 2024 боите на Мотоклубот „Ендуро Тим Водно“ од Скопје ќе ги бранат вкупно 18...
empty alt

Марк Маркез: Педро Акоста ќе биде еден од најдобрите во МотоГП

Маркез смета дека Акоста ќе се бори за врвот од самиот старт.
empty alt

Започнува новата МотоГП сезона - распоред за првата трка

Викендов со трката за ГН на Катар започнува новата МотоГП сезона. 

Задолжително

empty alt

[видео] Светот на сообраќајот: Градски метеж

„Светот на сообраќајот“ е ТВ емисија во продукција на Art MotorSport која се емитува на МРТ, а...
empty alt

Пет грешки кои несвесно ги правите кога возите Супермото

Возењето на Супермото е можеби едно од најинтересните работи што можете да ги направите на две...
empty alt

Прво возење: SWM Gran Milano 440

Благодарение на увозникот на SWM за Македонија, фирмата Максима, имавме прилика да присуствуваме...
empty alt

Што да правите кога ќе паднете?

Порано или подоцна на сите им се случува. Меѓу моторџиите затоа и важи правилото "Не си моторџија...
empty alt

Ова старо видео ни покажува дека работите не се премногу сменети

Постарите возачи сигурно го знаат ова кратко видео, но помладите можеби ќе се изненадат кога ќе го...
empty alt

Возевме: Yamaha X-Max 400 2015

Единствен начин да се разладите од жешкото време е да се провозите надвор од градскиот метеж, ние...
empty alt

Наш тест: Kawasaki Brute Force 750 4x4i 2012

Компанијата која кај нас е позната по продажбата на кинески скутери и мотори сепак во својата...

Видеа

Back To Top