empty alt

Распоред за следење на МотоГП Америка 2024

empty alt

Интервју со Борче Серафимовски, претседател на МАМ

empty alt

13.04.2024: Показна вежба за справување со сообраќајни незгоди и прва помош

Мото фест Тиквеш Рајдерс 2024

Мото фест Тиквеш Рајдерс
Мото фест Тиквеш Рајдерс
Мото фест Тиквеш Рајдерс
Мото фест Тиквеш Рајдерс


Bears moto rock fest 2024

BEARS MOTO ROCK FEST 2024
BEARS MOTO ROCK FEST 2024
BEARS MOTO ROCK FEST 2024
BEARS MOTO ROCK FEST 2024


MK Cross Bearers 2024

Cross Bearers 2024
Cross Bearers 2024
Cross Bearers 2024
Cross Bearers 2024

Следни настани

31 Авг
14 Сеп

Новости

empty alt

13.04.2024: Показна вежба за справување со сообраќајни незгоди и прва помош

Мото Клубот Guardian Angels MC во соработка со Општински Црвен Крст – Гази Баба, Општината Гази...
empty alt

МотоГП се продава за 4 милијарди евра

Дали МотоГП ќе ги добие истите сопственици како и Ф1?
empty alt

Прв поглед: Triumph Daytona 660 2024

Триумф го заврши производството на Daytona 675 во 2017 година. Сè од тогаш, повиците за повторно...
empty alt

Ќе се формира „Мото Асоцијација на Македонија на МК клубови“

Во Свети Николе во клубските простории на Мото клуб Свети Николе МЦЦ на ден 21.11.2023 година се...
empty alt

Мото собир: MK Cross Bearers - Veles 2024

Мото клубот Cross Bearers од Велес е првиот клуб кој навремено го најави својот собир за 2024...
empty alt

Мото рели Македонија - Независност 2023

Пристигнаа првите информации од МФМ за годинешното 32-ро по ред мото рели Македонија - Независност 2023.
empty alt

Moto Group Presents: Triumph Motorcycles Open Day

Со огромно задоволство и ентузијазам, Triumph Motorcycles, светски познатата британска марка за...

Мотоспорт

empty alt

Распоред за следење на МотоГП Америка 2024

Викендов се вози третата трка во МотоГП шампионатот за ГН на Америка на патеката „Circuit Of The...
empty alt

Распоред за следење на МотоГП Португалија 2024

Викендов се вози втората трка во МотоГП шампионатот за ГН на Португалија. 
empty alt

Андреа Ианоне: Престанав да следам MotoGP, се фокусирав на WSBK

Враќањето на Андреа Ианоне во трките на светскиот шампионат не беше ништо помалку од брилијантно,...
empty alt

Хорхе Мартин е првиот победник во 2024

Хорхе Мартин (Prima Pramac Ducati) ја освои првата Спринт победа во сезоната, освојувајќи ги и...
empty alt

„Ендуро Тим Водно - Скопје“ ја одржа презентацијата на возачите и мотоциклите за сезоната 2024

Во сезоната 2024 боите на Мотоклубот „Ендуро Тим Водно“ од Скопје ќе ги бранат вкупно 18...
empty alt

Марк Маркез: Педро Акоста ќе биде еден од најдобрите во МотоГП

Маркез смета дека Акоста ќе се бори за врвот од самиот старт.
empty alt

Започнува новата МотоГП сезона - распоред за првата трка

Викендов со трката за ГН на Катар започнува новата МотоГП сезона. 

Задолжително

empty alt

Пет грешки кои несвесно ги правите кога возите Супермото

Возењето на Супермото е можеби едно од најинтересните работи што можете да ги направите на две...
empty alt

Што треба да знаеш доколку си нов возач?

Седум основни совети за нови возачи
empty alt

Совети за возење мотоцикл на жешко време

Кога грее сонцето, сите имаме желба да го извадиме мотоциклот од гаражата и да поминеме голем број...
empty alt

Интервју: Елена Катлановска (Velvet Angels)

Елена Катлановска е основач на првиот женски мото клуб во Македонија - Кадифени Анѓели. Во...
empty alt

Sons of Thunder MC

Клубот се формира во месец Октомври 2012 год. со седиште во Прилеп, Р.Македонија  од моторџии кој одделувајќи се...
empty alt

Ако сакаш да бидеш рамноправен, зошто се правиш над...?

Она кога ќе ти пукне филм од сите „моторџии“ што летаат низ град со 250, а од заштитна опрема...
empty alt

MK Којоти

MCC Coyotes e формиран како заокружување на едно долгогодишно другарување помеѓу членовите на...

Видеа

Back To Top